Jak to u nás chodí?

Pokud nechcete jen jednorázovou dentální hygienu, která nikam nevede, tak jste na správném místě. V MariDental máme systém jak v samotné vstupní hygieně, tak také v kontrolních dentální hygienách, každému z Vás přímo na míru. Dentální hygiena není jen o profesionálním vyčištění zubů, ale je především o vzájemné spolupráci mezi hygienistkou a každým z Vás. Tato spolupráce vede ke zdravým zubům i dásním a rozloučením se s nově vznikajícími kazy, zánětem dásní a parodontitidou.

Vstupní dentální hygiena

Ve vstupní dentální hygieně Vás čeká vyšetření, které s Vámi dentální hygienistka bude konzultovat a vše Vám vysvětlí v zrcátku. Poté následuje ošetření, které spočívá především v odstranění zubního kamene, pigmentací a plaku pomocí šetrných přístrojů (ultrazvuk, airflow,…) a ručních nástrojů. Na závěr budou vybrány pomůcky přesně pro Vás a dentální hygienistka Vás s nimi naučí zacházet. Vstupní dentální hygiena trvá jednu hodinu.

Kontrolní dentální hygiena

Jedná se o třiceti minutovou prohlídku, která navazuje na vstupní prohlídku nebo druhé ošetření. Na tuto kontrolní hygienu přijdete za měsíc až tří měsíce po vstupní dentální hygieně. Je velmi důležitá, neboť za tuto dobu ustupují otoky a dáseň přestává krvácet. V ten okamžik je nutné překontrolovat velikosti mezizubních kartáčků a také zkontrolovat, jak Vám to s pomůckami jde. Na této kontrolní prohlídce dentální hygienistka stanoví, jak často byste měli chodit na recally = pravidelné dentální hygieny.

Recall = pravidelná dentální hygiena

Jedná se o pravidelný systém kontrol, který stanoví dentální hygienistka, dle Vaší problematiky. U některých pacientů je doporučeno chodit dvakrát do roka, u jiných je potřeba každé tři měsíce. Recall je velmi podobný vstupní dentální hygieně. Čeká Vás vyšetření, ošetření, kontrola pomůcek a jejich případná výměna. Recall trvá 45 minut až jednu hodinu.

Služby pro nejmenší

Dětská dentální hygiena
(děti do 5let)

U dětí do pěti let dentální hygiena spočívá především ve vysvětlení rodiči, jak svému dítěti čistit zoubky, jaké pomůcky používat a čemu se vyvarovat. Dětská dentální hygiena u dítěte do pěti let trvá 30 minut.

Dětská dentální hygiena
(děti od 6 do 12let)

Dětská dentální hygiena funguje na stejném principu jako MarieDental treatment. Vstupní dentální hygiena u dítěte trvá 45 minut a součástí je vyšetření, ošetření, výběr pomůcek a velmi důležitá instruktáž pro rodiče, jak čistit zoubky svému dítěti. U děti je nutné dočišťovat zuby do dvanácti let, protože jemná motorika není ještě tak vyvinutá, jako u dospělých.

Dětská dentální hygiena (13-16 let)

Jedná se o totožnou dentální hygienu jako u dospělého člověka. Rozdíl je v pouze v ceně, která je u dítěte nižší. Proběhne tedy vyšetření, ošetření a výběr pomůcek a následná nauka, jak s nimi čistit.